Na této stránce můžete najít veškeré naše obyvatelstvo azylu, jejich fotky, můžete se dočíst o jejich minulosti a o tom, jak se jim daří u nás a můžete se stát jejich sponzorem, opatrovníkem, adoptivním majitelem, kamarádem.

S Vaší pomocí zvládneme veliké věci! Budeme šťastní, pokud budou šťastní i zvířata v našem azylu.

Každé zvíře si zaslouží pomoc, každé zvíře si zaslouží žít!

Naše první azylantky :-)

Když k nám dorazili, byli velmi plaché, báli se každého pohybu i hluku. Když jsme jim po dvou dnech otevřeli kurník dokořán, dlouho se ostýchali a nakonec se odvážila první den pouze jedna slepička a jen na chvilku. Druhý den už ale ráno klovali do dvířek a vyrazili se podívat do světa čtyři a do týdne už běhali po celém výběhu všechny :-) Jak hrozná je myšlenka na milióny dalších, které jsou stále v klecích...


K drůbeží partě postupně přibyli ještě divoké slepice, které se motali, kde neměli a brojleři, kteří se sotva udrželi na nohou ve věku 45dní ... Dnes již běhají vesele po celém azylu, kopec jim nedělá potíže, někteří z nich hřadují a snáší vejce.

Kdo dřív příjde, ten dřív mele a tyto tři šťastlivci měli právo osídlit jako první naši pastvinu. Jedná se o tři ovečky z neregistrovaného malochovu, kde majitel zanechal několik desítek zvířat (od ovcí, koz až po drůbež) napospas osudu.

Holky se rozkoukávali celkem dlouho, ale jakmile nám začali důvěřovat, bylo konečně možné je ostříhat, odčervit a ořezat paznehty. Dvě z nich pro nás měli dokonce překvapení!

Představujeme Vám Marušku, Emičku a Františku.


Maruška nám připravila rovnou překvapení dvě :-) Nebyla tou, u které jsme to očekávali, takže překvapení to bylo o to větší! Její dcerku patronka pojmenovala Adélka a patron beránka vybral jméno Sergej. Narodili se 31. 5. 21

Dalším překvapením byla holčička, narozená 20. 6., tentokrát už to byla máma Ema. Bohužel druhé jehňátko se narodilo již mrtvé a tak se holčička stala jedináčkem. Její jméno, které vybrala patronka ovečky, je Libuška.


Další příchozí byly čičiny. Dvě na sobě velmi závislé kočičky ve věku cca 1 a 5 let. Jsou zatím velmi bojácné, ale věříme, že se jim u nás zalíbí a brzy se přijdou třeba i pomazlit. Mají za sebou očkování i kastraci.


Violka - poslední z brojlerů dorazila, ale její maličká velikost (poloviční oproti ostatním) ji není moc nápomocná v boji o pozici v hejnu. Chvíli proto žila s námi, ale teď už sedává na nejvyšší příčce v kurníku a umí si sama zjednat pořádek.


V polovině září k nám dorazily Terezka a Míša. Ovečky byly ve špatném stavu, nikdo se o ně roky nestaral a bylo potřeba je ještě před převozem ostříhat a ořezat paznehty, aby byly schopné pořádně chodit.


Další přijatou bytostí v azylu byla Hope. Ochrnutá ovečka, které jsme se rozhodli dát šanci zkusit se uzdravit a žít. Po mnoha vyšetření a převozu do VFU v Brně se zjistilo, že má Hope rozdrcený hrudní obratel. Ačkoliv operace je již nemožná, pohybu na vozíčku nic nebrání a proto jsme se spojili s Útulkem Tibet, kteří mají mnoho zkušeností s ochrnutými zvířaty, a ti se Hope ujali. U nás by terén bohužel ovečce nedovolil pohybovat se volně s vozíčkem. Má se báječně a je v těch nejlepších rukách! Její příběh můžete sledovat na stránkách Tibetu, kde se lze dozvědět také info, jak je můžete podpořit. Velmi za Hope děkujeme!


Na konci října k nám dorazily čertice Jája a Pája, dvě krásné vřesovky, o které se majitel už nemohl dál starat. Ovečky tak nedostávali potřebnou péči. Bylo třeba je ostříhat a hlavně odčervit.