Obyvatelé azylu

Na této stránce můžete najít veškeré naše obyvatelstvo azylu, jejich fotky, můžete se dočíst o jejich minulosti a o tom, jak se jim daří u nás a můžete se stát jejich sponzorem, opatrovníkem, adoptivním majitelem, kamarádem.

S Vaší pomocí zvládneme veliké věci! Budeme šťastní, pokud budou šťastní i zvířata v našem azylu.

Každé zvíře si zaslouží pomoc, každé zvíře si zaslouží žít!

Naše první azylantky :-)

Když k nám dorazili, byli velmi plaché, báli se každého pohybu i hluku. Když jsme jim po dvou dnech otevřeli kurník dokořán, dlouho se ostýchali a nakonec se odvážila první den pouze jedna slepička a jen na chvilku. Druhý den už ale ráno klovali do dvířek a vyrazili se podívat do světa čtyři a do týdne už běhali po celém výběhu všechny :-) Jak hrozná je myšlenka na milióny dalších, které jsou stále v klecích...


K drůbeží partě postupně přibyli ještě divoké slepice, které se motali, kde neměli a brojleři, kteří se sotva udrželi na nohou ve věku 45dní ...

Kdo dřív příjde, ten dřív mele a tyto tři šťastlivci měli právo osídlit jako první naši pastvinu. Jedná se o tři ovečky z neregistrovaného malochovu, kde majitel zanechal několik desítek zvířat (od ovcí, koz až po drůbež) napospas osudu.

Holky se zatím rozkoukávali celkem dlouho, ale jakmile nám začali důvěřovat, bylo konečně možné je ostříhat, odčervit a upravit paznehty. Jedna z oveček kulhala na přední nohu a dvě z nich pro nás měli překvapení :-)

Představujeme Vám Marušku, Emičku a Františku.


Maminka Maruška nám připravila rovnou překvapení dvě :-) ona ovšem nebyla tou, u které jsme to očekávali, takže překvapení to bylo o to větší! Její dcerka má již svého patrona, který ji pojmenoval Adélka, beránek stále čeká..
 


.. Chcete-li se stát patronem našeho mazlíka, prosím kontaktujte nás emailem :-) Je to borec, v azylu je jediným samcem (nepočítaje mého drahého muže-také berana), a to už chce kuráž! 

...stejně tak i holčička, narozená 20. 6., tentokrát už to byla máma Ema. Bohužel druhé jehňátko se narodilo již mrtvé a tak se holčička stala jedináčkem.

Její jméno, které vybral patron ovečky, je Libuška <3


Další příchozí byly čičiny. Dvě na sobě velmi závislé kočičky ve věku cca 1 a 5 let. Jsou zatím velmi bojácné, ale věříme, že se jim bude u nás líbit a brzy se přijdou sami i pomazlit ;-) Mají za sebou očkování i kastraci. Venku už si vesele pobíhají a vybíráme jim ta pravá jména. Zatím tedy bílá a černá (tu není možné ani vyfotit, jak moc je plachá)


Violka - poslední z brojlerů dorazila, ale její maličká velikost (poloviční oproti ostatním) ji není moc nápomocná v boji o pozici v hejnu a tak po třech dnech se nastěhovala k nám a na drůbeží partu se vyprdla. Je rozkošná a milá, miluje lidskou pozornost a její slaboučký hlásek je nezapomenutelný.