Věřím, že slitování je naší povinností, stejně jako spravedlnost a poctivost. To, co je slabé, má právo na dobrotu a slitování těch, kteří jsou silnější.  Viktor Hugo


Každá živá cítící bytost má právo na život a lásku. Žádné zvíře není nám podřízeno, žádné zvíře tu nežije pro nás. Mnoho lidí si neuvědomuje důsledky svého chování a společnosti jako takové to vyhovuje.

Ale co všechno se skrývá za obaleným řízkem? Jaký "život" a jaké zlo musela zvířata protrpět, než se dostala na náš stůl?

Jaké utrpení je za vajíčky, které bereme v regálech supermarketů v obalu s veselými kuřátky? Kam mizí všichni kohoutci a jak žijí nosnice, od kterých vejce jsou?

Co je všechno za mlékem s etiketou, na které se kravička pase na zelené louce? Kdepak je asi to telátko, kterému patří ono mléko?

Na všechny tyto a mnohé další otázky bychom se měli začít ptát... 


Našim cílem je jediné - Život 

I kdybychom měli zachránit jeden jediný život zvířete, které doposud trpělo ve velkochovu, bude to za to všechno stát. Chceme ukázat světu, že zvířata, a zejména ta hospodářská, nejsou jen bezcitné stroje na výrobu mléka, masa nebo vajec. Že není možné je "pěstovat" a nazývat jinak, než Zvíře. Každé z nich má city, cití lásku, cití bolest a cití také potřebu přežít. Stejně tak každé z nich má určité potřeby a rozhodně to není nic z toho, co je jim dopřáváno ve velkochovech.

To co bychom si přáli...

Dopřát alespoň některým z nich klidný a láskyplný život, který si zaslouží. Dát jim opravdový domov.

Ukázat lidem, že hospodářská zvířata jsou chytrá, citlivá a roztomilá stejně tak, jako Vaši domácí mazlíčci.

Otevřít nejen lidské oči, ale i srdce.

Žít ve světě, kde se nejen bere, ale i dává. 

Aby děti znali všechna zvířata, i ta hospodářská, a nejen z knížek.

Ukázat, jaké zdravotní dopady na nás má konzumace masa nemocných zvířat a jak se dá žít bez ní.

Ukazát jak žít bez nekonečného honu za penězi a mocí, který nemá cíl, jak žít v souladu s přírodou, jak vracet Zemi to, co nám dává.

Abychom byli všichni šťastní.

Věříme, že jeden malý azyl může změnit myšlení tísíců lidí a poukázat na utrpení, kterému jsou milióny zvířat denně vystavovány.

Chceme našemu snu dát vše co máme, protože věříme, a vidíme, že to má smysl.

Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián.

                                                                                                                   Paul McCartney