Náš cíl

Věřím, že slitování je naší povinností, stejně jako spravedlnost a poctivost. To, co je slabé, má právo na dobrotu a slitování těch, kteří jsou silnější.  Viktor Hugo


Každá živá cítící bytost má právo na život a lásku. Žádné zvíře není nám podřízeno, žádné zvíře nežije pro nás, abychom si ho nechali zabít a naservírovat přímo pod nos. Mnoho lidí si neuvědomuje důsledky svého chování a společnosti jako takové to vyhovuje.

Ale co všechno se skrývá za obaleným řízkem? Jaký "život" a jaké zlo musela zvířata protrpět, než se dostala na náš stůl?

Jaké utrpení je za vajíčky, které bereme v regálech supermarketů v obalu s veselými kuřátky? Kam mizí všichni kohoutci a jak žijí nosnice, od kterých vejce jdou?

Co je všechno za mlékem s etiketou, na které se kravička pase na zelené louce? Kdepak je asi to telátko, kterému patří ono mléko?

Na všechny tyto a mnohé další otázky bychom se měli začít ptát... 


Našim cílem je jediné - Život 

I kdybychom měli zachránit jeden jediný život zvířete, které doposud trpělo ve velkochovu, bude to za to všechno stát. Chceme ukázat světu, že zvířata, a zejména ta hospodářská, nejsou jen bezcitné stroje na výrobu mléka, masa nebo vajec. Že není možné je "pěstovat" a nazývat jinak, než Zvíře. Každé z nich má city, cití lásku, cití bolest a cití také potřebu přežít. Stejně tak každé z nich má určité potřeby a rozhodně to není nic z toho, co je jim dopřáváno ve velkochovech.

To co bychom si přáli...

Dopřát alespoň některým z nich klidný a láskyplný život, který si zaslouží. Dát jim opravdový domov.

Ukázat lidem, že hospodářská zvířata jsou chytrá, citlivá a roztomilá stejně tak, jako Vaši domácí mazlíčci. Není mezi nimi vskutku mnoho rozdílů.

Otevřít nejen lidské oči, ale i srdce.

Žít ve světě, kde se nejen bere, ale i dává. 

Aby děti znali všechna zvířata, i ta hospodářská.

Ukázat, jaké zdravotní dopady na nás má konzumace masa nemocných zvířat a jak se dá žít bez ní.

Ukazát jak žít bez nekonečného honu za penězi a mocí, který nemá cíl, jak žít v souladu s přírodou, jak vracet Zemi to, co nám dává.

Abychom byli všichni šťastní.

Věříme, že jeden malý azyl může změnit myšlení tísíců lidí a poukázat na utrpení, kterému jsou milióny zvířat denně vystavovány.

Chceme našemu snu dát vše co máme, protože věříme, že to má smysl.

Kdyby jatka měla stěny ze skla, každý by byl vegetarián.

                                                                                                                   Paul McCartney